Základní údaje

Provoz MŠ: celodenní (6.00 hod. - 16.00 hod.)

Počet tříd: jednotřídní MŠ

Kapacita MŠ: 30 dětí

Paní ředitelka školy : Marcela Drobná

Paní učitelky  :Vendula Plachá a Žaneta Sejnová

Paní kuchařka : Andrea Bílková

Vedoucí ŠJ, chůva : Jiřina Urbánková

Charakteristika školy

Mateřská škola ve Žlunicích je jednotřídní mateřská škola stojící v klidné části obce. Budova nové mateřské školy byla dokončena a slavnostně uvedena do provozu v září roku 1975. Jedná se o dva domky typu Okál spojené zděnou kuchyní a jídelnou. Jeden domek využíváme jako třídu, z větší části vybavenou novým nábytkem, hracími koutky, počítačovou a audiovizuální technikou. Dále je zde umístěna šatna a sociální zařízení.V podkroví je ložnice dětí a místnost pro klidné činnosti. Druhý Okál slouží jako tělocvična a herna, kde si děti procvičují hrubou motoriku.

V roce 2013 proběhla celková rozsáhlá rekonstrukce budovy školy  i vnitřních prostor . Rekonstrukce byla z velké části financována z fondů EU.

K budově přiléhá prostorná, upravená školní zahrada vybavená dřevěnými průlezkami, skluzavkami, altánkem a přírodním zatravněným kopcem.

Protože se jedná o venkovskou mateřskou školu, využíváme okolního prostředí k přirozenému poznávání rozmanitostí světa přírody a kultury. Dětem se snažíme přibližovat historii a tradici našeho kraje – dle přílohy školního vzdělávacího plánu. Pořádáme polodenní výlety za poznáním, kde seznamujeme děti se zajímavými místy v okolí jejich bydliště a mateřské školy.

Pracujeme podle vlastního školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání: „Svět kolem nás„ a nabízíme standardní i nadstandardní péči o všechny děti naší školy.

Nabídka mateřské školy

• práce dle vlastního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání „Svět kolem nás“

• individuální péče o  děti s odkladem školní docházky

• spolupráce s logopedem, speciálním pedagogem, pediatrem, psychologem, pedagogicko-psychologickými poradnami a základními školami

• veselé školní akce (karnevaly, mikulášská a vánoční besídka, besídky pro rodiče, dětský den, sportovní olympiáda)

• besedy a zajímavé programy (Policie České republiky – ukázka techniky a cvičených psů, Psí pac – canisterapie, Sever Hradec Králové – ekologické programy)

• mimoškolní akce během roku (návštěvy divadelních představení, festivalu Jičín, město pohádek, výlety do okolí – Špálův dům, Češovské valy, farma Nový dvůr, Kostelík v Sekeřicích, prohlídka muzea v Novém Bydžově, Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně)

• exkurze do místního zemědělského družstva, obchodu, na poštu, za hasiči do Jičína

• možnost návštěvy rodičů v mateřské škole a  zapojení do všech našich činností

• individuální pohovory s rodiči

• výuka angličtiny
  • logopedické chvilky " Ohebný jazýček "
  • plavecký výcvik ve Sportovním areálu Jičín

• míčkování (relaxační automasáž při hudbě)

• škola v přírodě (týdenní letní pobyt na horách)

Školné

Děti přijaté k celodenní docházce ………….200,- Kč / měsíčně.

Úplata za kalendářní měsíc je splatná do 17. dne následujícího kalendářního měsíce.

Číslo účtu: 181 117 098/0300

Přijímání dětí do mateřské školy

Do mateřské školy jsou přijímány děti od 2 let věku, dle volné kapacity se přijímají děti i během školního roku.