Informace ke znovuotevření naší školy

08.04.2021 14:37

Vážení rodiče,

V pondělí 12.4.2021 se otevírají mateřské školy pouze pro děti , které plní předškolní vzdělávání tzn. děti narozené do 31.8.2015 a pro děti IZS, které doloží potvrzení od zaměstnavatele. Dle nařízení vlády budou děti 2x týdně testovány a to v pondělí a ve čtvrtek nebolestivými testy zn. LEPU. Testování bude provádět zákonný zástupce dítěte v prostorách ředitelny školy a personál bude pouze dohlížet a slovně pomáhat.

Před vstupem do budovy si všichni vydezinfikují ruce a půjdou do ředitelny, kde provedou test. Zákonný zástupce bude mít po celou dobu respirátor, dítě vstoupí do budovy s rouškou. Pouze na testování si dítě sejme roušku a pak si ji následně nasadí. Společně počkají 15min. než bude seznámen s výsledkem testu.

Pokud bude test negativní, dítě odchází do šatny a rodič domů.

V případě pozitivního testu odejdete ze školky, zavoláte dětskému lékaři a zajistíte si PCR test.

Pokud PCR test bude negativní, můžete hned po obdržení výsledku testu druhý den přijít do školy. Výsledek ukážete paní učitelce.

Pokud bude PCR test pozitivní (v pondělí), zavoláte dětskému pediatrovi a nastupujete do karantény. Ostatní děti ne.

Pokud bude PCR test pozitivní (ve čtvrtek), jdou do karantény všichni, kdo byli předchozí 2 dny v kontaktu s pozitivně testovaným. Zavoláte dětskému pediatrovi a do karantény nastupují všichni. Zavolejte i nám do školky 702 187 776. Zpět do školky se může dítě vrátit pouze po předložení negativního PCR testu (nesmí být starší 48h).

Netestují se dětí, které doloží, že prodělaly COVID-19 a od prvního testu neuplynulo víc jak 90dní ( v tomto případě doložte potvrzení od vašeho pediatra,stačí sken).

O všech výsledcích PCR testu jste povinni nás informovat na čísle 702 187 776.

Těšíme se na Vás a ostatní děti tímto moc pozdravujeme a doufáme, že se již brzy uvidíme.

Ve Žlunicích dne 8.4.2021


 

Mgr. Radka Beňáková

ředitelka školy

—————

Zpět


Kontakt

Mateřská škola, Žlunice

Žlunice 145
507 34702 187 776 NOVÉ


DV - Velikonoční stezka 29.3.-.1.4.2021 - více info v uzavřené skupině WhatsApp

Distanční vzdělávání 8.3. - 12.3.2021.pdf (1612373)